Zebranie w Rurexpolu 23.04.2014

23 04 2015

Właśnie został zakończony remont w Oddziale Rurexpol to też zebranie ze związkami zawodowymi było okazją do prezentacji ocen i podsumowań. Dla starszych pracowników, którzy w tym zakładzie przeżyli remont kapitalny była to normalka. Ale oczywiście dobre i to, długo, bardzo długo oczekiwany remont doczekał się realizacji. Należy tutaj przypomnieć że związkowcy od dawna zwracali uwagę, że przeprowadzenie remontu było niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zakładu. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu wielu pracowników którzy po kilkanaście godzin spędzali w zakładzie i pracowali ponad siły remont został zakończony zgodnie z planem tj 20 kwietnia, i z tego należy się cieszyć, choć na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Następnie strona związkowa ponownie poruszyła kwestię zmiany organizacji pracy, uważając tą obowiązującą za niezwykle uciążliwą i nie spełniającą swego zadania. Związkowcy przekazali pracodawcy projekt nowe3go harmonogramu pracy, który będzie zapewniał należyty cykl produkcyjny i jednocześnie będzie mniej uciążliwy dla pracowników, pozwoli na lepsza regenerację sił i poprawi BHP. Dyrektor stwierdził że na chwilę obecną na prowadzenie produkcji w sposób ciągły nie pozwala ilość zamówień. Ale jak tylko pojawi się taka możliwość, zostaną podjęte stosowne działania w tym zakresie. Uważamy że przedstawione propozycje przez stronę związkową ą bardzo dobre i będą stanowić podstawę do dalszych konsultacji.