WYBORY PARLAMENTARNE: Apelujemy o liczny udział oraz przemyślany głos

sprawdzam polityka baner 4 504x238

"Od tego, jak zagłosujemy w zbliżających się wyborach, będzie zależał przyszły model polskiej gospodarki, życia ludzi pracy oraz dobro polskiego społeczeństwa" - przypomina Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" w stanowisku przyjętym na posiedzeniu w dniu 8 października.
W dalszej części dokumentu ZR apeluje do członków Związku o liczny i odpowiedzialny udział w wyborach oraz przypomina o możliwości weryfikacji dotychczasowych działań obecnych parlamentarzystów, możliwej na stronie www.sprawdzampolityka.pl. Relacja z posiedzenia ZR w najbliższym wydaniu Gazety Solidarności, całość stanowiska publikujemy poniżej.

Stanowisko Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" w sprawie wyborów parlamentarnych

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" od początku istnienia kieruje się zasadami demokratycznymi i wolnościowymi. To NSZZ "Solidarność" zapoczątkował upadek systemu komunistycznego w Europie Środkowo-Wschodniej i doprowadził w Polsce do wolnych wyborów władzy stanowiącej. Dlatego też każde wybory traktujemy jako święto demokracji.
Po raz kolejny w dniu 25 października br. będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polski. Nadchodzące wybory są okazją do oceny ośmiu lat sprawowania rządów przez koalicję partii Platformy Obywatelskiej-Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz wyboru nowej ekipy rządzącej na kolejne cztery lata.
 Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" stwierdza, że miniony okres rządów PO-PSL nie był dobry dla ludzi pracy, jak i dla całego społeczeństwa, w tym również dla członków NSZZ "Solidarność". Rząd wydłużył wiek emerytalny, upowszechnił zawieranie umów śmieciowych, zerwał dialog społeczny, nasilił ataki na związki zawodowe, które są konstytucyjną instytucją służącą wprowadzaniu równowagi pomiędzy rządem, pracodawcą i pracownikiem.
Od tego, jak zagłosujemy w zbliżających się wyborach, będzie zależał przyszły model polskiej gospodarki, życia ludzi pracy oraz dobro polskiego społeczeństwa. Jako odpowiedzialni obywatele, członkowie NSZZ "Solidarność", nie powinniśmy głosować na ludzi, którzy działali i działają na szkodę społeczeństwa i jego państwa.
Apelujemy do wszystkich członków NSZZ "Solidarność" Regionu Częstochowskiego oraz ich sympatyków wraz z rodzinami, o wzięcie udziału w wyborach i odpowiedzialne oddanie głosu na te osoby, które gwarantują realizację programu opartego na solidarności społecznej, w szczególności:
- przywrócenie wieku emerytalnego: 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn,
- wzrost płacy minimalnej do poziomu 50% średniego wynagrodzenia,
- przywrócenie prawdziwego dialogu społecznego,
- powstrzymanie dalszej wyprzedaży majątku narodowego.
Zanim oddasz głos, sprawdź jak głosował kandydat w najważniejszych dla Ciebie sprawach. Wejdź na stronę: www.sprawdzampolityka.pl.

Częstochowa, 8 października 2015 r